Marboss - dystrybutor tkanin meblowych - importer

Obsługa klenta:

UE & świat - eksport

tel:+48 693 272 107

email: office@marboss.eu

Adres:

ul. Zawale 16, 34-123 Chocznia

Woj. Małopolskie - Polska

Nip: PL5512404140

Regon: 1213048993

 

Fotel do salonu – jaki wybrać? Przegląd najnowszych trendów

Fotel do salonu- jaki wybrać? Przegląd najnowszych trendów

Duży i kolorowy, a może mniejszy w stonowanych kolorach? Jakiego fotela potrzeba nam w salonie?

Wszyscy jesteśmy zgodni w jednym, dobre miejsce do odpoczynku to w domu rzecz święta. Styl nowoczesny jak i ten bardziej tradycyjny świetnie komponuje się z wygodnymi fotelami ponieważ są one ponadczasowe. Nasi dziadkowie spędzali popołudnia i wieczory na fantastycznych PRL-owskich fotelach które do dziś cieszą się ogromną popularnością. Najnowsze trendy nie tylko podążają za nowoczesnymi rozwiązaniami, ale też bardzo często są w klimatach vintage.

Zacznijmy od tego jaką wysokość powinien mieć fotel?

Przyjmuje się że siedząc na fotelu stopy powinny dotykać podłoża a kolana powinny być ustawione w kącie prostym. Warto zatem wcześniej udać się do sklepu i usiąść na wybranym modelu, wtedy będziemy mieli pewność że wysokość jest dla nas odpowiednia.

Niekwestionowanym liderem od kilku sezonów jest fotel typu uszak. Wspaniały mebel z wysokim oparciem, z wyraźnie zaokrąglonymi krawędziami i charakterystycznymi „uszami”. Jest to fotel szczególnie ceniony przez karmiące mamy, ponieważ jest niezwykle wygodny a siedzisko jest na tyle duże aby swobodnie zmieścić na nim maluszka. Jest to fotel najczęściej łączony w stylach skandynawskich i nowoczesnych a tapicerka wykonywana jest z różnych tkanin w niemal pełnej palecie barw.

 

Jeśli chcemy naszemu wnętrzu nadać charakteru, a nasza kanapa jest stonowana i nudna, postawmy na model fotela o ciekawym kształcie np. muszelki. Najmodniejsze są w tym sezonie w kolorze butelkowej zieleni.

 

Jeśli inspirują nas szalone lata 60 i 70. i chcemy, by aranżacja salonu była spójna z ówczesną stylistyką retro dobierzmy fotele o niebanalnych kształtach i wyrazistych tapicerkach.

Styl bardziej francuski czy też glamour, wymaga nie tuzinkowego fotela. Potrzebna tu jest elegancja, zdobienia i wysmakowane dodatki. Jeżeli Twój salon jest miejscem rodzinnych przyjęć i zależy Ci na stworzeniu do nich odpowiedniej oprawy, zdecyduj się na meble o ekskluzywnym designie – odpowiednie będą fotele tradycyjne, o zaokrąglonych liniach i drapowanej tapicerce np. typu chesterfield. Kolorystyka to przede wszystkim czernie, szarości oraz beże.

Niezapomniany PRL, czyli design z dawnych lat. Wybieramy klasyczny fotel z wysokim oparciem i bujnie zaokrąglonymi podłokietnikami lub też prostszy, ale masywny fotel z wąskimi bokami. Możemy też postawić na najprostszy model z cieńszymi nogami i podłokietnikami z drewna. Zestawiony z meblami stylizowanymi na lata 60,utworzy przytulną przestrzeń, w której ugościmy swoich bliskich. Kolorystyka w tym przypadku stonowana.

A żeby nóżki nas nie bolały, postawmy na wygodny puf bądź podnóżek. Jest on zazwyczaj możliwy do zakupienia razem z fotelem, czasem jednak trzeba złożyć specjalne zamówienie. Jest to świetna opcja aby godnie rozprostować nogi a równocześnie mieć proste i oparte plecy. W naszym sklepie pojawił się właśnie nowoczesny puf w trzech najmodniejszych odcieniach zapraszamy do zakupów!