Marboss - dystrybutor tkanin meblowych - importer

Obsługa klenta:

UE & świat - eksport

tel:+48 693 272 107

email: office@marboss.eu

Adres:

ul. Zawale 16, 34-123 Chocznia

Woj. Małopolskie - Polska

Nip: PL5512404140

Regon: 1213048993

 

Jak wybrać najlepszą tkaninę tapicerską?

Jak wybrać najlepszą tkaninę tapicerską?

5 czynników do rozważenia!

 

Aby nasze meble służyły nam wiele lat, musimy wybrać najlepszą tkaninę tapicerską ale zanim to zrobimy poznaj kilka ważnych wskazówek na które trzeba zwrócić uwagę:

Gramatura tkaniny, oznacza ona gęstość tkaniny która jest zależna od grubości i zagęszczenia nitek. Gramatura określana jest w m2 i oznacza ciężar tkaniny na metr kwadratowy.

Wytrzymałość na rozciąganie – ten parametr określa do jakiego stopnia możemy rozciągnąć tkaninę zanim ta się nie rozerwie. Jest to szczególnie ważne jeśli posiadamy w domu zwierzęta i pozwalamy im korzystać z naszych mebli.

Wytrzymałość na ścieranie – parametr ten mierzony jest tak zwanym testem Martindale’a. Test polega na pocieraniu tkaniny w specjalnym urządzeniu do momentu jej uszkodzenia / przetarcia. Wynik pomaga nam określić wytrzymałość tkaniny i co oczywiste im wynik wyższy tym tkanina jest bardziej wytrzymała.

Odporność na UV – ten parametr pozwala nam stwierdzić jak szybko kolor tkaniny spłowieje od promieni słonecznych, dzięki temu będziemy mogli wybrać tkaninę na meble do tarasu bądź ogrodu bez obawy o ich wypłowienie.

Atest higieniczny, czyli test na nieszkodliwość dla skóry oraz zdrowia człowieka, jest to bardzo ważne aby nasza tkanina była w 100% bezpieczna dla nas.

 

Wyznacznikiem wyboru odpowiedniej tkaniny tapicerskiej powinien być też jej wygląd estetyczny. Powinna być przy tym elastyczna, miękka w dotyku i przyjemna dla oka. Jeżeli decydujemy się na renowację mebli, pamiętajmy również o wymianie tapicerki na poduszkach dekoracyjnych. Po zakupie dowiedzmy się dokładnie o sposobie pielęgnacji, oraz o dostępnych na rynku środkach czystości aby materiał pięknie się prezentował przez kilka lat.

  W naszym sklepie znajdziesz kolekcję tkanin o interesującej fakturze oraz bogatej palecie kolorów!