Marboss - dystrybutor tkanin meblowych - importer

Obsługa klenta:

UE & świat - eksport

tel:+48 693 272 107

email: office@marboss.eu

Adres:

ul. Zawale 16, 34-123 Chocznia

Woj. Małopolskie - Polska

Nip: PL5512404140

Regon: 1213048993

 

Resztki materiału i tkanin, co możemy z nimi zrobić aby ich nie wyrzucać?

Resztki materiału i tkanin, co możemy z nimi zrobić aby ich nie wyrzucać?

Często podczas zmiany aranżacji w domu, zostają nam stare narzuty, poszewki czy inne materiały. Resztki i odpady zawsze będą powstawać. Jeśli nie jesteśmy w stanie ograniczyć ich powstawania do zera, spróbujmy chociaż zmniejszyć ilość wyrzucanych rzeczy, próbujmy zużyć skrawki do innych rzeczy lub przekazujmy je dalej.

Na co przerabiać resztki tkanin?

Patchwork, czyli zszywanie ze sobą różnych kawałków tkanin z których powstają najczęściej koce, narzuty czy poszewki na poduszki. Dzięki takim połączeniom powstaje unikatowe wzornictwo, a taki ręcznie zszywany koc może świetnie sprawdzić się jako prezent. Jest to również nowy sposób na obicie starych mebli. Fotel czy kanapa w takim stylu z pewnością będzie przyciągać wzrok.

Małe rzeczy, czyli kapcie, kosmetyczki, saszetki, opaski do włosów, apaszki, kominy oraz szmatki do sprzątania! Nie wszystkie materiały się na nie nadają, ale na przykład delikatna flanela albo dzianiny bawełniane będą świetnie chłonąć wilgoć!

Wypychanie poduszek, szczególnie tych które służą nam na siedziskach od krzeseł. Wystarczy że potniemy materiały w małe kawałki.

Poszewki na poduszki, mogą być nawet takie całkiem malutkie, będą świetnym uzupełnieniem dekoracji na nie wielkich sofach czy fotelu.

Fajną opcją jest też cięcie większych resztek na grubą włóczkę. Z takiej włóczki można robić koce czy dywaniki.

A może by tak, zacząć robić na drutach?

Kiedyś nasze babcie bardzo dużo szyły na drutach. Czapki, szaliki, rękawiczki. Okazuje się, że teraz chętnie do tego wracamy i nawet młodzież interesuje się tematem robótek ręcznych. Dla początkujących są świetne poradniki, a taka praca z pewnością przyniesie nam wiele satysfakcji.

Makatki! Robienie makatek to świetny sposób na zużywanie resztek i przy okazji zajęcie na długie jesienne wieczory. Przy okazji mogą posłużyć jako element ozdobny naszej ściany.

Warto poznać koncept scrap knittingu – czyli tworzenia użytkowych rzeczy ze skrawków włóczek. To mogą być skarpetki, może być sweter. Mogą być zupełnie bez ładu i składu, mogą być bardziej poukładane.

Bardzo małe projekty takie jak ocieplacze na kubki, opaski na uszy, pompony (np. do dekoracji czapek), osłonki na doniczki.

Zanim będziemy chcieli coś wyrzucić, pomyślmy czy do czegoś nam się to nie przyda. Możemy stworzyć coś nie powtarzalnego, a przy okazji pomóc naszej planecie.