Marboss - dystrybutor tkanin meblowych - importer

Obsługa klenta:

UE & świat - eksport

tel:+48 693 272 107

email: office@marboss.eu

Adres:

ul. Zawale 16, 34-123 Chocznia

Woj. Małopolskie - Polska

Nip: PL5512404140

Regon: 1213048993

 

Różne zastosowania tkanin w życiu codziennym

Tkaniny są elementem naszego codziennego życia. Otaczają nas w każdym pomieszczeniu domu, dzięki nim możemy nosić na sobie wymarzone ubrania. Wszystko to co cieszy nasze oczy np. ładne firany czy gustowne zasłony, to wszystko wykonane jest z odpowiednich tkanin.

Ubrania

Wysokiej jakości tkaniny wykorzystywane są do produkcji ubrań. Dzięki możliwościom produkcyjnym, tkaniny tego typu nierzadko zdobione są wzorami, np. popularną kratą lub kropkami. Dowolnie skonfigurować można też kolorystykę materiału. Używane przez najlepszych producentów tkanin włókna poliestrowe gwarantują wytrzymałość na wysokim poziomie, co znacząco wpływa na długość użytkowania ubrań wykonanych z takiego surowca. Zastosowanie specjalnej tkaniny bluzkowej pozwala na stworzenie konfekcji odzieży codziennej, do której zaliczają się różnego rodzaju bluzki, koszule czy spodnie. Materiał może być jedno- lub wielokolorowy. Mieszanki włókien poliestrowych z wiskozą czy bawełną to świetne rozwiązanie w przypadku odzieży eleganckiej.

Wnętrza

Tkaniny przede wszystkim wykorzystywane są do dekorowania stolarki okiennej. Firany żakardowe oferowane przez renomowanych producentów tkanin, to bogactwo wzorów oraz wysoka jakość wykonania. Tego typu ozdoba okienna jest idealnym dodatkiem do każdego wnętrza. Ponieważ wybór jest ogromny, możemy dopasować je do każdego wnętrza. Firany pełnią jednak także dość istotną funkcję użytkową, którą jest zasłanianie powierzchni okna. Tkaniny wykorzystywane są też do produkcji obrusów, serwet i bieżników. Obrus może być wykonany w sposób zróżnicowany, minimaliści odnajdą idealne dla siebie nakrycie pozbawione wymyślnych wzorów, z kolei miłośnicy ozdób będą usatysfakcjonowani dzięki różnorodnym kształtom i formom zastosowanym w wyrobach tego typu.

Sport i turystyka

Mocny i wodoodporny materiał np. na reklamę, baner. To również jest rodzaj tkaniny, który dzięki powlekaniu masą PCV jest bardzo wytrzymały. Poprzez ten sam mechanizm  powstają specjalne plecaki lub np. odzież wodochronna. Nierzadko jest ona wymagana przez przepisy określone w ramach zachowania bezpieczeństwa i higieny pracy. Musi więc charakteryzować się najwyższą jakością wykonania.  Tkaniny powlekane stosuje się też do produkcji balonów czy namiotów reklamowych. Wykorzystywane są one przez firmy w celu budowania pozytywnego wizerunku marki np. na imprezach masowych.