Marboss - dystrybutor tkanin meblowych - importer

Obsługa klenta:

UE & świat - eksport

tel:+48 693 272 107

email: office@marboss.eu

Adres:

ul. Zawale 16, 34-123 Chocznia

Woj. Małopolskie - Polska

Nip: PL5512404140

Regon: 1213048993

 

Jesienne porządki na balkonie i tarasie

Jesienne porządki na balkonie i tarasie

Chłodne poranki, długie wieczory, ciepły koc i dobry film. Jednak nie zapominajmy  o miejscach, które jeszcze mogą nam posłużyć do relaksu i odpoczynku. Warto na ten czas zmienić aranżację i zadbać o nasze rośliny aby przygotować je do zimy.

Wczesna jesień, ze względu na temperatury często pozwala nam wciąż spędzać czas na świeżym powietrzu. Aby umilić nam spędzanie czasu na balkonie czy tarasie powinniśmy w pierwszej kolejności zająć się roślinami. Te które są wieloletnie należy odpowiednio zabezpieczyć przed przymrozkami i obciąć końcówki. Aby zapełnić puste donice warto posadzić wrzosy, chryzantemy lub marcinki.

Sprzątając taras przed zimą pamiętać musimy o schowaniu do pomieszczenia mebli, które nie są odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych (np. wykonanych z rattanu) oraz o zabezpieczeniu przed wilgocią wyposażenia, które jesteśmy zmuszeni pozostawić na zewnątrz.

Aranżując balkon w jesiennym stylu, postaw na dekoracje, które kojarzą się z tą porą roku. Co może się przydać? Z pewnością dynie. Owoce dyni są bardzo trwałe, dlatego wytrzymają przez długi czas, zwłaszcza że jesienne dni i wieczory są raczej chłodne. Warunki panujące na balkonie lub tarasie zdecydowanie będą sprzyjające. Taką dynię możemy samodzielnie przyozdobić np. malując sprayem na kolor złota czy srebra. Na tarasie będą pięknie prezentować się w wiklinowym koszu z dodatkiem suszek.

Przytulne światło, to przede wszystkim dużo świec, ale może to być również girlanda LED owinięta wokół balustrady albo luźno ułożone cotton balls. Na tarasie dobrze będą się prezentować duże latarnie porozstawiane w rogach.  Jeśli marzy nam się przyjemny jesienny wieczór na balkonie, same dekoracje nie wystarczą. Aby stworzyć kącik wypoczynkowy, konieczny jest wygodny fotelik a do tego gruby koc w kolorach jesieni, duże ozdobne poduszki i ulubiony kubek z herbatą.

Na jesienny chłód jest też inny sposób, który znany jest nam przede wszystkim z zimowych ogródków restauracyjnych, a mianowicie parasol grzewczy. Do wyboru mamy wiele wielkości, a więc nawet na mały balkon czy taras możemy znaleźć odpowiedni  i by stał w bezpiecznej odległości od miejsca wypoczynku. Przy okazji będzie pełnić funkcję oświetlenia naszej przestrzeni.